Logo Sylwia Buda
Kreowanie wizerunku - czyli co właściwie?
Sylwia Buda Blog

 

Swoją przygodę z kreowaniem wizerunku rozpoczęłam wiele lat temu, pracując w międzynarodowych korporacjach, które były wiodącymi firmami na świecie w swoich segmentach. Obraz mojej osoby musiał być profesjonalny, tak by wzbudzał zaufanie ludzi, z którymi miałam do czynienia.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakbyś chciał być postrzegany przez otoczenie? A czy wiesz, że możesz nad tym zapanować? Możesz stworzyć obraz własnej osoby jaki najbardziej będzie Ci odpowiadał i z którym będziesz czuł się najlepiej.

W życiu kieruję się zasadą, że człowiek to całość. Każdy jego element musi pasować i współgrać z każdym innym elementem. Całość ma być harmonią, przepływem dobrych wibracji i przestrzenią, w której wszystko jest spójne.

Przemiana wizerunku musi nastąpić w Tobie. Stylizacja jest ważna, ale jest dopełnieniem tego, co zachodzi w Twojej głowie. Musisz czuć, że to, co masz na sobie, współgra z tym , co masz w środku. Twój styl powinien podkreślać Twoją osobowość, nie może w żadnym wypadku jej przysłaniać i nie może wynikać z niczego.

Dlaczego więc warto zainwestować w siebie i stworzyć taki wizerunek, który będzie pokazywał światu dokładnie to, co chcemy, żeby przekazywał?

Czy Ci się podoba to czy nie, to musisz mieć świadomość, że w życiu codziennym uczestniczysz w „zabawie” jaką jest kreowanie wizerunku. Co to oznacza? Tyle, że kreujesz swój wizerunek zawsze i wszędzie, różna jest tylko Twoja świadomość w tworzeniu go. Tylko od Ciebie zależy na ile będzie to mniej lub bardziej świadome działanie. Ponieważ jestem zwolenniczką świadomych dzialań i decyzji, to polecam Ci z całego serca to drugie.

Wizerunek nie jest tym, co Ty o sobie myślisz. Jest tym, co myślą o nas inni, jak nas odbierają i postrzegają. Każdy człowiek jest niepowtarzalny, dlatego ważne jest, aby nasz wizerunek był spójny z tym, co siedzi w nas.

Tworzenie wizerunku jest dla mie sztuką. Sztuką wykreowania takiego stylu, który będzie doskonałym odzwierciedleniem osobowości człowieka. Twój styl ma wzbudzać zaufanie. Od zaufania w dużym stopniu zależy Twój sukces zawodowy jak i życiowy. Ludzie najcześciej wierzą w to, co widzą. Jeśli Twój wizerunek wyda im się podejrzany, a to, co zobaczą nie będzie współgrało z tym, co poczują w stosunku do Ciebie, zapewniam Cię, że będą mocno zastanawiać się, czy wejśc z Tobą w jakąkolwiek relację.

Wizerunek jest mieszanką Twojej niepowtarzalnej osobowości z potrzebami jakie płyną z Twojego wnętrza. Pamiętaj, by nie stylizować się na kogoś kim nie jesteś. Po pierwsze inni od razu zauważą, że coś się w Tobie nie zgadza, a po drugie Ty sam nie będziesz się czuł komfortowo w swoim ciele, ubraniu i obrazem jaki sobie stworzyłeś.

Przemiana wizerunku, to nie tylko zmiany zewnętrzne, ale także i może przede wszystkim wewnętrzne, czyli te, które zachodzą w Twojej głowie i te, dzięki którym zostanie dokonany cały performace. Dlatego przemiana następuję za zgodą dwóch stron, nigdy nic na siłę. Jeśli w czymś się nie zgadzamy, rozmawiamy i próbujemy dojść do kompromisu.

Najlepszym w zasadzie sposobem jest konsultacja z profesjonalną osobą, która pomoże Ci stworzyć obraz siebie, jaki najbardziej będzie oddawał Twoje potrzeby i oczekiwania.

 

Udostępnij artykuł

Przeczytaj również

Kreowanie wizerunku - czyli co właściwie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakbyś chciał być postrzegany przez otoczenie? A czy wiesz, że możesz nad tym zapanować?

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie
Dlaczego dobre pierwsze wrażenie jest takie ważne? Ponieważ to jaka cecha zostanie przypisana Ci na początku, wpływa na postrzeganie Ciebie w dalszym ...
Wyprzedaże i jak nie pójść z torbami
Wyprzedaże! I znów ogarnia nas totalne szaleństwo. Jak tu nie kupować, jak wszędzie kuszą promocjami, a czerwone metki śnią się nam po nocach. Sezon w...
Realizacja: Blulink.pl