Logo Sylwia Buda
Wyprzedaże i jak nie pójść z torbami
Sylwia Buda Blog

Wyprzedaże! I znów ogarnia nas totalne szaleństwo. Jak tu nie kupować, jak wszędzie kuszą promocjami, a czerwone metki śnią się nam po nocach. Sezon wyprzedażowy w pełni i na pewno warto skorzystać z okazji, ale zachowajmy przy tym zdrowy rozsądek. No tak, ale jak? Mam dla Ciebie kilka rad, którą pozwolą Ci zrobic udane zakupy.

1. Sprawdź, co masz w szafie!

 

To pierwsza zasadnicza kwestia, od tego musisz zacząć. Jeśli odkryjesz w niej tzw.” nowości”, być może z poprzedniej wyprzedaży, wyciągnij na szybko wnioski i ostudź emocje przed wypadem do galerii. Sprawdź, czego Ci brakuje w szafie. Wyrzuć już zużyte. To o brakujące elementy garderoby powinna wzbogacić się Twoja szafa po wyprzedażowych zakupach.

2. Lista

Przeglądając szafę, rób listę potrzebych rzeczy. To z tą listą wybierasz się na zakupy i traktujesz ją jak „tarczę obronną” przed „bombami” z niskimi cenami. Bądź konsekwentna i nie daj się żadnym czerwonym metkom czy „trzecia szuka grartis” itp. Masz cel, Twoja lista jest święta.

3. Jakość

To ona powinna być Twoim głównym wyznacznikiem. Są przeceny! Skorzystajmy z nich. Czasami sięgają one 80 % wartości produktu. Kupujmy rzeczy klasyczne, które pierwotnie były bardzo drogie, na które przed przeceną nawet nie spojrzelibyśmy, na przykład kaszmirowy sweter czy wełniany płasz, w każdej szafie powinien taki się znaleźć. Ja osobiście z takich zakupów mam najwięszą satysfakcję.

4. Zwroty i wymiany

Większość sklepów stacjonarnych oferuje taką możliwość i dobrze. Po zakupach, w domu, bez emocji będziesz mieć możliowość ponownego przymierzenia danej rzeczy i upewnienia się, czy faktycznie dobrze w niej wyglądasz, czy pasuje rozmiar, czy w ogóle Ci jest potrzebna. Jeśli dojdziesz do wniosku, że to nie to. Oddaj!

5. Sezonowe hity

Osobiście przestrzegam przed kupowaniem sezonowych hitów podczas wyprzedaży. Dlaczego? Z prostej przyczyny. To jest praktycznie koniec sezonu i za miesiąc już tego nie założysz. Zachęcam i namawiam do kupowania KLASYKI. Ona zawsze się broni, bo zasili Towją szafę na dłużej i będzie stanowić jej bazę.

6. Zero kompromisów

Pamiętaj masz listę i trzymaj się jej. Jeśli znajduje się na niej beżowy kaszmirowy sweterk, to nie kupuj fioletowego kaszmirowego sweterka tylko dlatego, że był przeceniony o 80 %. Przeceny są co kilka miesięcy, jak nie teraz to na pewno następnym razem taki znajdziesz.

Trzymam kciuki za udane zakupy! Daj znać, co udało Ci się złowić.

 

Udostępnij artykuł

Przeczytaj również

Kreowanie wizerunku - czyli co właściwie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakbyś chciał być postrzegany przez otoczenie? A czy wiesz, że możesz nad tym zapanować?

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie
Dlaczego dobre pierwsze wrażenie jest takie ważne? Ponieważ to jaka cecha zostanie przypisana Ci na początku, wpływa na postrzeganie Ciebie w dalszym ...
Wyprzedaże i jak nie pójść z torbami
Wyprzedaże! I znów ogarnia nas totalne szaleństwo. Jak tu nie kupować, jak wszędzie kuszą promocjami, a czerwone metki śnią się nam po nocach. Sezon w...
Realizacja: Blulink.pl